Hakkımızda

Esem Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi, 2013 yılında Adana’nın Seyhan ilçesinde faaliyetlerine başlamıştır. Birimimiz, iş sağlığı ve güvenliğinin bütün alanlarında görev yapan deneyimli ekibiyle 6331 Sayılı İSG Kanunu’nun gerekliliklerine göre hizmetlerini üstün bir kaliteyle sürdürmektedir. İsmiyle müsemma olan firmamız, daha sağlam, daha sağlıklı personel ve kurumların çalışma hayatında yer alması için hizmetlerine devam etmektedir.

Esem OSGB’nin sunduğu profesyonel hizmetler, uluslararası standartlardadır. İş sağlığı ve güvenliği, toplumu yakından ilgilendiren son derece hassas bir konudur. Teknolojik donanımımız ve tecrübeli ekibimiz, tüm işletme ve kuruluşlara güvenli çözümler üretmektedir.

İş güvenliği, firma ve işletmelerin güvenli ve sağlıklı bir çalışma kadrosu oluşturmasına ve bu kadronun sağlıklı olma hallerinin devamlılığına katkıda bulunan önemli bir alandır. Böylece işletmeler yalnızca yasal bir yükümlülüğü yerine getirmekle kalmaz aynı zamanda verimli çalışabilecek bir ekibe de sahip olur.

İş sağlığı ve güvenliği noktasında gerekli önlemler alınmadığı takdirde yaralanmalar, kalıcı sakatlanmalar, ölümler ve meslek hastalıkları meydana gelebilmektedir. Yüksek performanslı ve sürdürülebilir çalışmalar, sağlığı korunan personeller ile mümkün olmaktadır. Bunun bilincinde olan Esem, çalışanların sağlığını kendi ailesinin sağlığı gibi görmekte ve İSG alanında fark yaratan ekibiyle çözüm odaklı çalışmaktadır.

Birimimiz faaliyetlerine hâlâ hız kesmeden devam eden, Adana’nın ilk OSGB’lerinden biridir. Bugün Adana’nın yanı sıra Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Kayseri ve Kahramanmaraş’ta da hizmet veren büyük ve tecrübeli bir takım halini aldık. Sürdürülebilir kaliteyi ve müşteri memnuniyetini temel ilke haline getirdik.

İş sağlığına dair daha güvenli ve profesyonel bir çalışma ortamının sağlanması için verdiğimiz hizmetlere ek olarak risk değerlendirme analizleri yaptık ve acil durumlara karşı eylem planları oluşturduk.

Uygulamalı eğitimlere ve danışmanlık hizmetlerine ara vermeden devam ettik. Bugün çok sayıda firma ile çalışmış deneyimli kadromuzla, güçlü bir Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.