Neden Esem OSGB

Esem; güçlü, yenilikçi ve sürdürülebilir kalite politikası ile hareket etmektedir ve bu bilinci, Esem OSGB’nin tüm fertlerine aşılamaktadır.

Bizler, iş sağlığı ve güvenliği politikalarında kısa vadeli, geçici ve anlık çözümler yerine; kalıcı, sürdürülebilir, uzun vadeli çözümler üreten bir bakış açısına sahibiz.

Çözümü temel alan hizmet anlayışımızla ofisimizi, hizmet sunduğumuz kuruluşları ve personel kadromuzu hem haberli hem de habersiz olarak denetliyoruz.

Düzenli denetimlerimizi, sürdürülebilir kalite anlayışı kapsamında değerlendirilebilecek bir uygulama olarak görüyoruz.

Hizmet verdiğimiz ortamlardaki olası riskleri en aza indirip, kalitemizi en üst seviyeye çıkarmaya özen gösteriyoruz. Çözüm ortaklarımızın bize olan güvenini her zaman bir üst noktaya çıkarmaya gayret ediyoruz.

 

Verdiğimiz iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri ile ortaklarımızın, çalışanları ile aralarındaki bağlılığı ve güveni güçlendirmeyi hedefliyoruz. Çalışma anında zamandan tasarruf ederek maksimum verim sağlamaya ve güvenilir iş ortamları oluşturmaya uğraşıyoruz.

444 belge numarasıyla 20/02/2013 tarihinde, ortak sağlık ve güvenlik birimi olarak bakanlık tarafından yetkilendirildik. Adana’nın en deneyimli OSGB’lerinden biri olarak 7 ilde hizmet veriyoruz. Çalışmalarımıza ilk günkü hevesle ve ciddiyetle devam ediyoruz. Değişen İsg-katip sistemiyle birlikte belge numaramız OSGB-2594 olarak değişmiştir.

Öncelikli sorumluluğumuz ortaklarımızdan gelen talepleri karşılayarak iş sağlığı ve güvenliği bilincini aşılamak ve geleceğe daha güvenle bakmaktır. İş ortaklarımıza, yasal mevzuat gereğince yükümlülüklerin yerine getirilmesinde rehberlik ve danışmanlık yaparak çözümler sunuyoruz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kimleri kapsamaktadır? Kamu ve özel sektörde çalışan herkes bu kanunun kapsamındadır. Çünkü çalışanların sağlıkları bütün iş alanlarında değerlidir ve zarar görme potansiyeline sahiptir.

Deprem, yangın, düşme ve yaralanma gibi riskler tüm çalışma ortamları için geçerlidir. İlk yardım eğitimi ve bilgisi kişilerin kendisinin ya da çalışma arkadaşının hayatını kurtarma noktasında önemlidir. Kişinin bulunduğu iş yerindeki çalışan sayısına ve iş yeri tehlike sınıfına göre çeşitli yükümlülükler bulunmaktadır.

İlgili kanuna göre her çalışan, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan yararlanacak ve tüm iş yerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.